Zdrowe zęby, zdrowy uśmiech


Mówiąc o zdrowiu często zapominamy o zdrowych zębach, a przecież to jak nasze ciało czuje się od wewnątrz przekłada się na nasz wygląd oraz samopoczucie, dlatego też dbanie o zdrowie i higienę jamy ustnej jest bardzo ważne.
Oczywiście fachowcem w tej dziedzinie jest lekarz stomatolog warszawa bemowo / lekarz dentysta.
Przynajmniej co pół roku zalecane są wizyty kontrolne i higienizacyjne – przegląd uzębienia i jamy ustnej. Przy stwierdzeniu chorych zębów należy je bezzwłocznie wyleczyć oraz ewentualnie usunąć kamień nazębny, jeżeli takowy posiadamy. Istnieją schorzenia, które wymagają częstszych wizyt, ale w normalnej, typowej sytuacji wizyta u stomatologa dwa razy w roku powinna wystarczyć.
Aczkolwiek nie zapominajmy o podstawowych zasadach higieny jamy ustnej czyli: myciu zębów rano i wieczorem, a po umyciu używaniu małej ilości wody do płukania (dzięki temu działanie fluoru będzie skuteczniejsze), starać się nie jeść posiłków od razu po szczotkowaniu, używaniu nici stomatologicznej najlepiej po każdym posiłku, żucie gumy również pomaga nam pozbyć się resztek pokarmu zalegającego w jamie ustnej,
Pamiętajmy również, że zęby nie są jedyną częścią jamy ustnej, o którą należy dbać, nie zaniedbujmy przy tym języka i podniebienia, na których też zbierają się bakterie.