Specyficzne kurtyny


kurtyna paskowa, jak również kurtyny spawalnicze to artykuły, bez których nie można obejść się w niektórych miejscach, a przecież przed laty takich rzeczy w ogóle nie było i jakoś ludzie sobie bez nich radzili. Człowiek jest istotą, która nader szybko przyzwyczaja się do różnych udogodnień i chętnie z nich na co dzień korzysta. Każdy na pewno mógłby z marszu wskazać takie rzeczy, które ułatwiają codzienną egzystencję.
Wróćmy jednak do zasadniczego tematu niniejszego artykułu, bo wszak miała być mowa o kurtynach o specjalnym przeznaczeniu. Na początek weźmy kurtyny spawalnicze. To jakby takie parawany, dzięki którym można odizolować miejsca, w których prowadzone są prace typu: lutowanie, szlifowanie czy spawanie. Nie trzeba nikomu specjalnie tłumaczyć, że sypiące się iskry mogą być niebezpieczne dla osób trzecich. Kurtyna jest więc w takich okolicznościach niezastąpiona.
Natomiast kurtyna paskowa to sposób na oddzielenie np. hali produkcyjnej od magazynu. Z jednej strony te dwa pomieszczenia muszą być blisko siebie, a z drugiej – powinny jednak zostać w pewnym sensie odrębne i taka kurtyna to umożliwia.