Przeciwwskazania do zabiegu peeling węglowy


Peeling węglowy Poznań – zabieg dla każdego?

Laserowy peeling węglowy zyskuje ostatnio na popularności. Jest opisywany jako jeden z najskuteczniejszych – a przy tym bezpiecznych – zabiegów medycyny estetycznej na twarz i okolice dekoltu. Jednakże czy jest to zabieg dla każdego? Bez wątpienia chcemy cieszyć się z efektów praktyk upiększających bez obaw o swoje zdrowie. Na co więc powinniśmy zwrócić uwagę? Jakie sytuacje powinny skłonić nas do zastanowienia się, czy konkretna metoda będzie dla nas korzystna?

Intuicja najlepszym doradcą

Warto polegać na sobie i sowich doświadczeniach. Jeśli w przeszłości wystąpiła u nas nadwrażliwość na światło lasera z dużym prawdopodobieństwem może nie być to najlepszy wybór.
Z uwagi na stosowaną technikę uwrażliwiona opalenizną skóra świeżo po pobycie w solarium lub na plaży również może źle przyjąć zabieg. Podobnie, przeciwwskazaniem do zabiegu będzie każda choroba obejmująca obszar, który planujemy poddać zabiegowi czy przerwanie ciągłości skóry. Powinniśmy przełożyć zbieg również, gdy występuje u nas aktywna opryszczka. Wirus w fazie uśpionej nie wyklucza wizyty w gabinecie kosmetycznym.

Choroby przewlekłe a medycyna estetyczna

Osoby zmagające się z chronicznymi chorobami muszą mierzyć się ze sporą listą ograniczeń, które w mniejszym lub większym stopniu utrudniają im codzienne funkcjonowanie. Część schorzeń wyklucza również korzystanie z zabiegów medycyny estetycznej. Należą do nich przede wszystkim choroby dermatologiczne takie jak łuszczyca, część chorób autoimmunologicznych oraz cukrzyca. Kolejną grupą chorób, które uniemożliwiają wykonanie zabiegu są nowotwory, a w szczególności nowotwory skóry.

Kosmetologia a leki

Przyjmowanie niektórych leków może mieć działanie fotouczulające, a tym samym być przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu. Przykładem takich leków są dobrze znane leki na trądzik z grupy retinoidów. Niektóre antybiotyki, leki przeciwdepresyjne, a nawet zioła mogą wykazywać podobne działanie.

Ciąża

Młode mamy powinny odłożyć zabiegi z użyciem lasera do czasu po narodzinach dziecka ze względu na jego bezpieczeństwo.

Jeśli mamy jakiekolwiek obawy skonsultujmy się przed zabiegiem z kosmetologiem lub lekarzem, którzy rozważą indywidualny przypadek i rozwieją nasze wątpliwości.

Profesjonalny gabinet: izabelacytrowska.pl