Modne torty weselne


Jednym z elementów, jakie wywołują najsilniejsze skojarzenie z weselem, są bez wątpienia torty weselne. Wedle starych tradycji ślubnych ten przysmak ma również znaczenie symboliczne – ma być zwiastunem przyszłego szczęścia i słodkiego życia młodych małżonków. Jaki powinien być idealny tort? Ma być przede wszystkim smaczny!
Jeśli przyszli nowożeńcy chcą mieć pewność, że wypiek z wybranej przez nich cukierni będzie świetnie smakował, powinni na etapie wyboru udać się na degustację i posmakować różnych propozycji, oferowanych przez dane miejsce. Jeśli chcą, aby ich tort ucieszył podniebienia wszystkich gości weselnych, powinni wystrzygać się wyboru wypieków, zawierających alkohol. Wskazane będzie także unikanie orzechów w składzie tortu, gdyż dla wielu osób stanowią one silny alergen.
Jeśli chodzi o sam smak tortu, rynek cukierniczy oferuje ogromny wybór. Nie bez znaczenia pozostaje pora roku, w której odbywa się wesele. Latem najbezpieczniejszym wyborem będzie lekki tort, oparty na bitej śmietanie z owocami. Ten smak będzie odpowiadał niemal każdemu gościowi weselnemu, gdyż jest bardzo uniwersalny. Jeśli przyjęcie odbywa się jesienną lub zimową porą, można wybrać tort z nieco cięższą, bardziej wyrazistą masą.
Oprócz walorów smakowych tort weselny musi stanowić dekorację i komponować się ze stylem przyjęcia. Przykładowo na weselu w eleganckim stylu glamour doskonale zaprezentuje się tradycyjny, piętrowy tort w stylu angielskim, dekorowany perełkami czy złotymi akcentami, natomiast w styl rustykalnego przyjęcia idealnie wpisze się surowy i skromny tort typu naked cake, przyozdobiony owocami lub prosty, biały tort z mnóstwem żywych kwiatów. Przyszli nowożeńcy, pragnący się wyróżnić, mogą zdecydować się na trend, przybyły z zachodu, jakim jest zastąpienie tradycyjnego tortu mnóstwem babeczek, ułożonych na wielkiej, piętrowej paterze.
Niezależnie od rodzaju wybranego tortu, warto pamiętać też o kwestiach formalnych i zamówić go z odpowiednim wyprzedzeniem, bowiem najlepsze cukiernie w tak zwanym sezonie ślubnym, czyli okresie od czerwca do sierpnia, mają mnóstwo zleceń.

Zapraszamy: https://cukiernia-piskorska.pl/