Kurtyny chłodnicze


Chłodnicze kurtyny polar to doskonałe rozwiązanie dla firmy, w której są chłodnie czy mroźnie. Jest to także dobra opcja dla pojazdów, które przewożą towary w niskich temperaturach.

Plusy kurtyny polar
Kurtyny PCV stanowią nieodłączną część wyposażenia w firmach, które zajmują się mrożeniem towarów oraz gdzie wymagana jest niska temperatura. Większość kurtyn przystosowana jest do temperatur dochodzących nawet do -60 stopni. Kurtyny polar, w przeciwieństwie do zwykłych kurtyn PCV, zachowują swoją elastyczność nawet w bardzo niskich temperaturach.

Kurtyny polar to także doskonała ochrona przed przedostawaniem się insektów czy kurzu do pomieszczeń, które wymagają czystości i sterylności. Warto tutaj dodać, że te kurtyny mogą stanowić barierę ochronną w razie pożaru, są one w stanie zatrzymać na jakiś czas rozprzestrzeniający się ogień. Zakup takiej kurtyny to dobre rozwiązanie, które mimo wszystko pozwoli nam zaoszczędzić pieniądze, ponieważ dzięki niej łatwiej będziemy mogli utrzymać niską temperaturę w pomieszczeniu.

Kurtyna na wymiar – czemu nie?
Większość firm ma w swojej ofercie chłodnicze kurtyny polar cięte na wymiar. Kupujący sam może wybrać rozmiar, jaki go interesuje i dostosować go do swoich potrzeb. Montaż takich kurtyn jest bardzo łatwy. Wystarczy kupić wieszaki, które montuje się w miejscu zawieszenia kurtyny, a następnie zawiesić ją na nich. Rogi takich kurtyn przycinane są najczęściej w sposób zaokrąglony, co sprawia, że są one bezpieczniejsze i nie musimy się martwić, że ktoś zrani się na ostrym kancie.

Kurtyny chłodnicze to nieodłączny element firm zajmujących się pracą w niskich temperaturach. Dzięki nim zaoszczędzimy na kosztach energii, ponieważ izolują one pomieszczenie schłodzone od innych, w których temperatura nie koniecznie jest już tak niska. Montaż ich jest łatwy nawet w samochodach, które zajmują się przewożeniem towarów zmrożonych czy potrzebujących niskich temperatur. Warto tutaj dodać, że kurtyny polar stanowią barierę dla dźwięków, dzięki czemu ograniczymy hałas z chłodni w innych pomieszczeniach. Posiadają one także potrzebne atesty sanepidu do kontaktu z żywnością.

Odwiedź naszą stronę: https://izolacyjnie.pl