Detektyw – gra warta świeczki?


Każdemu, kto choć raz miał do czynienia ze sprawą, która wydawała się nie do rozwiązania przeszło przez myśl, by spróbować ja rozwikłać zatrudniając detektywa, który będzie w stanie rozwiązać zagadkę. Czy jednak praca jako detektyw jest kolokwialnie rzecz ujmując opłacalna?

Praca detektywa jest wyceniana najczęściej w zależności od rozpatrywanej sprawy. Jednak ta sama sprawa rozpatrywana w różnych biurach detektywistycznych oczywiście może różnie kosztować. Dlaczego? Wszystko zależy od rangi biura. Usługi detektywistyczne i ich koszt zależy oczywiście od opinii oraz skuteczności w rozwiązywaniu zagadek detektywa. Ile może zarobić więc prywatny detektyw?

Zarobki detektywa wahają się od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych za godzinę jego pracy. Tutaj oczywiście mówimy o osobie zatrudnionej w biurze detektywistycznym. Dobry detektyw „na etacie” może zarobić nawet powyżej 6000 złotych miesięcznie. Oczywiście osoby prowadzące swoje biura zarobić mogą jeszcze więcej, a wszystko zależy oczywiście od procentu spraw „zamkniętych” i zakończonych sukcesem.

Im bardziej poważany „specjalista” tym jego usługi będą droższe. Wiąże się to przede wszystkim z jego doświadczeniem, które nabierał i niestandardowym podejściom. Niemniej jednak jest to praca dla wytrwałych, którzy dążą do celu używając różnych metod poznawczych.